Jakie wybrać zaproszenia ślubne?

Jakie wybrać zaproszenia ślubne?

Przygotowania do ślubu trwają zwykle kilkanaście miesięcy, do załatwienia jest wiele kwestii. Warto zapisać sobie wszystko, aby niczego nie pominąć i odhaczać wykonane już zadania, dzięki czemu nic nie zostanie zapomniane. Na liście nie może zabraknąć oczywiście zaproszeń ślubnych, które są podstawą do poinformowania bliskich o ceremonii. Muszą znaleźć się w nich wszystkie niezbędne informacje o zaślubinach i weselu. Wzorów zaproszeń ślubnych jest multum, więc każda para znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Nie ma problemu z dobraniem zaproszeń do motywu przewodniego, aby wszystkie elementy do siebie pasowały.

Czym kierować się przy wyborze zaproszeń na ślub?

Zaproszenia ślubne warto dopasować stylistycznie do motywu przewodniego wesela. Można postawić na klasykę, czyli włoski papier, złotą taśmę, notatki w postaci kryształów i pereł. Ciekawą opcją będą także zaproszenia w wersji retro, przyozdobione koronką, wstążką. Prezentują się bardzo efektownie. Klasyką jest także motyw serca w przypadku ślubu, bo od razu kojarzy się z miłością. Jeszcze innym rozwiązaniem będą zaproszenia w stylu etno lub boho. Bardzo często para młoda wybiera kolor przewodni wesela, który widać w dekoracjach na sali weselnej, strojach druhen, zaproszeniach. Można postawić na stonowaną kolorystykę, barwy pastelowe, wyraziste kolory.

Bardzo ważną kwestią w przypadku zaproszeń ślubnych jest zamieszczenie w nich czytelnej treści. Służą one przede wszystkim do poinformowania o tym, kto zaprasza i kogo, czy można przyjść z osobą towarzyszącą, gdzie odbywa się ceremonia i wesele. W zaproszeniach umieszcza się także informacje o stylu imprezy, można też zaznaczyć preferencje odnośnie prezentów. Kształt i rozmiar zaproszeń ślubnych również ma znaczenie. Najczęściej wybór pada na format A5, który łatwo wysłać i nie ma problemu z zamieszczeniem wszystkich niezbędnych informacji. Nie trzeba ograniczać się do klasyki w postaci zaproszeń kwadratowych lub prostokątnych. Mogą mieć także kształt koła lub niestandardowy. Obecnie bardzo modne są zaproszenia w stylu vintage, hologramowe, z tektury i z naturalnymi dekoracjami. O wydrukowanie zaproszeń trzeba zadbać z dużym wyprzedzeniem, warto powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Jakie wybrać sentencje miłosne na zaproszenia ślubne? Gdzie szukać inspiracji?

Piękny cytat o miłości jest mile widziany na każdym zaproszeniu ślubnym. Wystarczy przejrzeć dzieła literatury, aby znaleźć mnóstwo ciekawych aforyzmów o miłości i związkach małżeńskich. Nie brakuje ich w poematach i nawet tekstach piosenek. Można sięgnąć także po słowa wypowiedziane przez polskiego duchownego w postaci Jana Pawła II, który był również poetą. Wspaniałą opcją będzie zajrzenie do książki Mały Książę. Jest tam mnóstwo cennych informacji, nie brakuje też pięknych cytatów, które idealnie nadają się do zapisania na zaproszeniach ślubnych. Dla wielu osób źródłem inspiracji będzie Biblia. Cytaty mogą nawiązywać do wiary, Pismo Święte jest pełne słów dotyczących miłości. Warto też szukać inspiracji w słowach księdza Jana Twardowskiego. W poszukiwaniu sentencji o miłości można sięgnąć po ulubione piosenki i filmy.

Add a Comment

Your email address will not be published.